“Porsche Prishtina” sjellë veturën fantastike, shikoni këto pamje

14.03.2018

Autosalloni "Porsche Prishtina" ka prezantuar sot zyrtarisht veturën e tipit të ri të "Volkswagen T-Roc.

Volkwagen gjithmonë njihet si një kompani e cila zgjeron llojet e modeleve me Crossoverin më të ri T-Roc.

Modeli në fjalë, fillon nga 20 mijë euro. I njëjti do të ofrohet në versionet me tërheqje me rrotat e para si dhe 4×4.

Po ashtu nga Volkwagen-i janë të bindur se ky model do të jetë lider në kategorinë e vet.