Kur frenoni fitoni energji.

Sistemi Start-Stop

Sistemi Start-Stop ndalon automatikisht motorin kur automjeti është në ndalesë; ai aktivizohet vetëm kur kërkohet vërtet. Sapo e hiqni këmbën nga friksioni, motori ndalon. Nëse e shtypni friksionin, ai riaktivizohet. Këtu hyn në përdorim rikuperimi i energjisë së frenimit. Me këtë parim, energjia e çliruar gjatë frenimit ose mbingarkimit të motorit konvertohet në energji elektrike nga gjeneratori me anë të rekuperimit. Kjo energji ruhet në bateri. Sistemi Start-Stop dhe rikuperimi i energjisë së frenimit: Dy teknologji që ju kursejnë energji, karburant dhe para - dhe ju ndihmojnë të ecni përpara.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë 18% TVSH dhe të gjitha taksat e aplikueshme në Republikën e Kosovës. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie. Faleminderit për mirëkuptimin 

Mbyll
Menu
Mbylle menunë

Polo.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team