Menu
Mbylle menunë

Tiguan i ri

I rimenduar me entuziazëm

Më i fuqishëm, më komod dhe më I lidhur se kurrë më parë, Tiguan i ri tregon se qka ka mbrenda tij. Teknologjia inteligjente i jep atij aftësi të jashtëzakonshme. Si një SUV dinamik, definon atë që është e mundur.

Tiguan i ri ka shumë veçori interesante Me poshte jane tri veçori:

IQ. Drita - Farat e pare matrix LED me dritat LED të ditës, dritat e kthesave dhe dritat e sinjalit dinamike  (opcionale)

Me nje pamje largpamese: dritat intelegjente

Tiguani I Ri e-Hibrid

Tiguani I Ri e-Hibrid eshte nje hap drejt te ardhmes

Ndihmësi gjat udhëtimit (opcional)

Drejtim I ri

Dizajni

Exterieri

I jashtëzakoneshëm nga jashtë

Tiguan i ri tregon se çfarë do të thotë të vazhdosh të bësh rizbulim per vetëvetën. Per këtë qëndron edhe dizajni I tij progresiv. Nga përmasat e fuqishme te fronti dinamik me linjat e saj precize deri te supet e theksuara, silueta ekspresive mpreh syrin për pikat e forta të saj: forcë inovative, sovranitet dhe funksionalitet pa kompromis.

Tiguan R-Line stili I zi

Aq shumë stil. Aq shume argëtim

Ndjenja e jashtëzakonshme e stilit I është shkruar si ne fytyrë të Tiguan R-Line me paketën R-Line "Black Style": Maska e parë me llogon elegante R-Line është e prezentuar në dy ngjyra Përderisa llajsnet e jashtme janë bërë nga kromi, llajsnet e mbrendshme janë të zbukuruara me ngjyrë të zezë me shkëlqim.. Kapakët e pasqyreve dhe llajsnet e dritareve me ngjyrë të zezë si dhe xhamat anësorë të pasmë si dhe xhami I pasmë të errët 90% janë një dëshmi e klasit, pa treguar shumë. Me këtë perputhen llajsnet  tek rrotat me ngjyrë të zezë të shkëlqyer si dhe fellnet nga alumini 19 inch "Valencia'' poashtu në të zezë. Si opcion ju mund te zgjedhni edhe fellne nga alumini 20 inch ''Suzuka'' në të zezë ose ''Misano'' me ngjyrë të zezë me shkëlqim. Kështu arrini një paraqitje mbresëlënëse.

Interieri

Inovativ

Brendësia e gjerë e Tiguan-it të ri është një vend për paramenduesit Sepse në sajë të kontrolleve intuitive të kabinës së pilotit, tani mund të përqendroheni plotësisht në gjërat e domosdoshme. Kjo sigurohet, për shembull, nga timoni I lekures shumëfunksional Apo Cockpit Digjital Pro me ekranin me ngjyra 26 cm (10.25 inç) TFT që është në dispozicion si standard për Tiguan Elegance dhe Tiguan R-Line. Me versionin e ashtuquajtur Life, ju dhe pasagjeri juaj përpara zini një vend në ulëse veçanërisht komode. Ndriçimi i brendshëm LED në pjesën e përparme dhe të pasme dhe ndriçimi i ambientit * gjithashtu krijojnë një atmosferë të ndjeshme të nivelit të lartë.

*Pajisjet standarde për Tiguan Elegance dhe Tiguan R-Line; jane në dispozicion sipas kërkesës mbi Tiguan Life

Ndriqimi i ambientit

Humori I dritës: çdo ditë është e ndryshme

Tani e tutje ju do të shihni Tiguan-in tuaj çdo ditë në një dritë të re. Bëjeni ambientin e mbrendshëm që të ndriqohet me 30 lloje të ngjyrave të buta Qoftë në klimë me ngjyra të ftohta apo me ngjyra të ngrohta, në metropol me ndriqim apo në rrugë të errëta magjistrale. Varësisht prej rastit, ju mund të krijoni një atmosferë të ndryshme, të përshtatshme për vetën dhe bashkudhëtarët tuaj. Ndriçimi i ambientit është i disponueshëm si standard në Tiguan Elegance dhe Tiguan R-Line por është i disponueshëm për ju sipas kërkesës edhe për Tiguan Life

Rrotat

Duket mirë për ju: Programi i rrotave Tiguan

Cili kombinim I gomave me fellne duket më së miri për Tiguan-in tuaj  është çështje shijeje. Për shembull, si ju pëlqejnë rrotat opsionale 20-inç "Misano"  për Tiguan R-Line dhe Tiguan R-Line "Black Style"? Ne jemi te sigurt qe do te beni zgjidhjen e duhur.

Mëso më shumë

Pajisjet ndihmëse

Travel Assist

Menaxheri i ri

Tiguan i ri sjell teknologji në rrugë që ju sjellin në destinacionin tuaj më të relaksuar. Kjo gjithashtu përfshinë opsionin e asistentit të shoferit apo "Travel Assist". Me shtypjen e një butoni, ai siguron komoditet të nivelit të lartë gjate vozitjes, duke ju mbështetur në situata të lodhshme të vozitjes:

  • Sidomos në autostradë dhe rrugë rajonale "Travel Assist" mund t'ju mbajë në korsi dhe shpejtësine e duhur në distancë me veturat paraprake
  • Poashtu bashkë në lidhje me ndërruesin e shpejtësive DSG gjat pritjes në kolona ju mund të vozisni në mënyrë të relaksuar.
Ndihma emergjente

Mund te reagon kur ju nuk reagoni

"Ndihma e emergjente", e disponueshme sipas kërkesës, ndërhynë duke kontaktuar shërbimet emergjente sapo të mos regjistroj më asnjë aktivitet nga ana e shoferit dhe të përpiqet ta riaktivizojë atë Nëse nuk është i suksesshëm, ai e sjell automjetin në një ndalesë të kontrolluar brenda kufijve të sistemit nëse është e nevojshme dhe kështu mund të parandalojë ndonjë aksident

*Opsional eshte I disponueshem "Ndihmësi I Udhëtimit" apo Travel assist

Ndihmësi për përpara

Vozitje më e parashikuar si kurrë më parë

Falë ndihmësit të frenimit emergjent "Front Assist" per zbulimin e këmbësorëve, Tiguani juaj mund të ndihmojë në rast aksidenti përpara ose - në mënyrë ideale - në shmangien e aksidentit në rast të një përplasjeje të afërt. Mund të detektoj këmbësorët dhe automjetet në rrugë dhe ta paralajmëroj shoferin në kohë të duhur nëse këmbësorët dhe automjetet detektohen.. Nëse nuk ka reagim, sistemi mund të filloj frenimin emergjent.

Sistemi proaktiv i mbrojtjes së pasagjerëve

Kështu që ju mund të mbroheni nga të gjitha anët

Sistemi proaktiv i mbrojtjes së pasagjerëve ju mbron brenda kufijve të sistemit në situata kritike siç janë përplasjet e afërta Mund të detektojë situatën me një rrezik të lartë në rast aksidenti Me këtë mbyllen dritaret në mënyrë automatike po ashtu edhe dritaren në kulm apo xhamin panoramik, si masë paraprake shtrëngon rrypat e përparme te sigurisë  Mirë të dini se mund të bëhet, është më mirë nëse nuk e përjetoni kurrë vetë. 

Bëjeni një foto vetes per Tiguani-in e Ri

Sistemi i zërit dhe navigacioni

Navigacioni

Ju tregon se kah duhet te shkoni

Tingulli ne veshin tënd. Itinerari para syve tuaj. Me dy sistemet tona opsionale të navigimit ju qëndroni në kurs dhe arrini në destinacionin tuaj

Sistemi i zërit

Kështu ju nuk e keni dëgjuar kurrë muzikën tuaj

Sistemi i ri opsional i zërit nga "Harman Kardon" të bën përshtypje me tingullin e tij të sofistikuar dhe një dizajn elegant. E bërë për adhuruesit e akustikës që jo vetëm duan të dëgjojnë muzikë gjatë ngasjes, por duan ta festojnë atë. Ju pret një ulje dhe ngritje e ekuilibruar e zërimit dhe bas të saktë"Harman Kardon" jep tingull të paimagjinuar në Tiguan tuaj.

Infomaterial për Tiguan

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team