Navigimi mund të jetë shumë i rehatshëm.

Sistemi i navigimit

 Sistemi i navigimit "Discover Pro" me Car-Net App-Connect si pajisje standarde mund të komandohet plotësisht në mënyrë intuitive me ekranin me prekje 23,4 cm (9,2 inç), TFT, me ngjyra, me sensor afrimi dhe kontroll inovativ të gjesteve. Kështu mund të kontrolloni një mori zërash të menusë me një gjest të thjeshtë horizontal. Sistemi ka të instaluar harta për Evropën, tetë altoparlantë dhe pritës valësh radioje FM. Një fole karte SD dhe një portë USB, si dhe një ndërfaqe telefonike përmes Bluetooth plotësojnë përvojën e info-argëtimit.

Midis pajisjeve të navigimit spikat sistemi opsional "Discover Premium" me ekranin e tij 38 cm (14,9 inç). Është pjesë e Innovision Cockpit, i integruar në një sipërfaqe të lakuar, të orientuar drejt shoferit që shtrihet nga treguesi i shpejtësisë dhe vazhdon deri tek konsola qendrore. Mund ta përdorni sistemin pa ndërprerje në mënyrë të rehatshme, përmes zërit, gjesteve ose me prekje, sikurse e dini, nga smartfoni juaj.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë 18% TVSH dhe të gjitha taksat e aplikueshme në Republikën e Kosovës. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie. Faleminderit për mirëkuptimin 

Mbyll
Menu
Mbylle menunë
Start Video

Tani pranë partnerin tuaj të Volkswagen Touareg i ri.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team