Menu
Mbylle menunë

ID.4

Ideuar për gjëra të mëdha

Një koncept hapësire krejtësisht i ri, që ju jep liri. Performancë elektrike që frymëzon. Përdorimi është intuitiv dhe i lehtë.

ID.4 e re: e fortë si një SUV, e qëndrueshme si një ID.

Suporton, ndërlidh dhe hap mundësi të reja

Energjia elektrike ju çon përpara

Udhëtoni rehat për në zyrë në mëngjes, dërgoni fëmijët shpejt në shkollë dhe kthehuni përsëri në mbrëmje.  E gjitha kjo ndodh me vetëm një karikim të baterisë. Ju mund të zgjidhni nga 52 kWh përmbajtje e energjisë së baterisë neto në variantin e pajisjeve të Pure dhe 77 kWh përmbajtje të energjisë së baterisë neto në variantin e pajisjes Pro, me deri në 125 kW (Pure) dhe deri në 150 kW (Pro) maks.

"Konektiviteti do të thotë: Volkswagen ju lidh me botën dixhitale dhe rrugën."

Shumë inteligjent: IQ Drive

Rrugës për ngarjen autonome

Drejtimi i së ardhmes. Si mund të jetë vallë? Volkswagen jep përgjigjen. Ne po zhvillojmë sot të ardhmen e automjetit për ju dhe punojmë intensivisht për zgjidhje inovative. IQ.DRIVE simbolizon të gjitha sistemet e asistencës së drejtuesit që mund të përdorin teknologjinë inteligjente për të siguruar mbërritjen tuaj të sigurt dhe të rehatshme në destinacion.

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team