Zhvillimi i ri i fuqisë

Motorët

Në Golfin e ri keni zgjedhje të një game të gjerë motorësh: motorë TSI, TDl dhe TGI * për performancë të fuqishme me konsum veçanërisht të ulët. Njësitë me kombinimin e yre të vëllimit të ulët, karburantit dhe injeksionit direkt lejojnë zhvillimin e barabartë të energjisë. Përveç kësaj, disa modele kanë kontroll cilindrik aktiv. Këtu cilindrat fiken automatikisht dhe shpejt kur ka nevoj për më pak energji. Motori në vazhdim punon pa zhurmë. Lajme të rëndësishme: e-TSI me teknologji Mild-Hybrid. Filluesi i gjeneratorit ndihmon motorin në fillimin dhe ngadalësimin. Frenimi dhe rrotullimi përdoren për të karikuar baterinë e jonit litium. Gjithashtu kontribon edhe në uljen të konsumit dhe emisioneve.

* Është inkuadruar më vonë.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë 18% TVSH dhe të gjitha taksat e aplikueshme në Republikën e Kosovës. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie. Faleminderit për mirëkuptimin 

Mbyll
Zum Seitenanfang
Çmimore
Menu
Mbylle menunë

Golf i ri

 

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team