Menu
Mbylle menunë

100% SUV, 100% elektrik ID.4 i ri

Ideuar për gjëra të mëdha

Një koncept hapësire krejtësisht i ri, që ju jep liri. Performancë elektrike që frymëzon. Përdorimi është intuitiv dhe i lehtë.
ID.4 e re: e fortë si një SUV, e qëndrueshme si një ID.

Suporton, ndërlidh dhe hap mundësi të reja

Energjia elektrike ju çon përpara

Udhëtoni rehat për në zyrë në mëngjes, dërgoni fëmijët shpejt në shkollë dhe kthehuni përsëri në mbrëmje. E gjitha kjo ndodh me vetëm një karikim të baterisë. Ju mund të zgjidhni nga 52 kWh përmbajtje e energjisë së baterisë neto në variantin e pajisjeve të Pure dhe 77 kWh përmbajtje të energjisë së baterisë neto në variantin e pajisjes Pro, me deri në 125 kW (Pure) dhe deri në 150 kW (Pro) maks.

e-Teknologji

Seti i montimit për tërheqjen e rimorkios

E pajisur me setin e montimit për tërheqjen e rimorkios

Hobi juaj kërkon një gamë të gjerë pajisjesh? Puna juaj është shumë larg? Nuk përbën asnjë problem për ID.4:

Seti opsional i montimit për tërheqjen e rimorkios eshtë krijuar për ngarkesa deri në 750 kg (pa frenim) ose 1000 kg (me frenim). Kur nuk keni nevojë për setin e montimit për tërheqjen e rimorkios, mund ta palosni atë nën parakolp, vetëm me disa hapa të thjeshtë, në mënyrë që të mos jetë më e dukshme.

Tavan panoramik

Pamje qiellore

"Me sipërfaqen e madhe prej xhami që shtrihet pothuajse në të gjithë gjerësinë e tavanit, mund të shijosh pamje mahnitëse. Xhami termik me ngjyrë siguron gjithashtu temperatura të këndshme. Drita e diellit, të cilën mund ta kontrolloni me lehtësi duke përdorur kontrollin e zërit ju mbron nga rrezet e forta të diellit. Komanda merret lehtësisht, në mënyrë të zgjuar. Gjithçka që duhet të bëni është të thoni: ""Përshëndetje ID, më trego yjet""!"

 

e-Teknologji

Performanca dhe distanca

Energjia elektrike ju çon më përpara

Udhëtoni rehat në zyrë në mëngjes, shkoni në punë dhe shijoni një udhëtim në fundjave me bagazhe të plota. Mund të niseni direkt pas punës - nuk ka problem me ID.4. Me ID.4 Pro Performance, keni një bateri me energji neto të 77 kWh, e cila përshkon një distancë praktikisht 360-520 km, si dhe fuqi maksimale të dobishme prej 150 kW.

Karikimi

I furnizuar plotësisht me rrymë karikimi

Avantazhi i automjeteve elektrike: Ju mund të karikoni pothuajse kudo. Në shtëpi, mund të karikoni me rrymë alternative (karikim AC) në prizën e shtëpisë, ose me Wallbox opsionale të karikimit. Shumë stacione të karikimit publik në pikat e karburantit dhe autostradat gjithashtu ofrojnë karikim të shpejtë me rrymë të drejtpërdrejtë (karikim DC). Këtu mund të karikoni deri në 125 kW në versionin Pro.

Full speed ahead

Çdo semafor i kuq bëhet një fillim i ri ku mund të përjetoni një lloj kënaqësie krejtësisht të re ngarje. Motori elektrik i ID.4 përshpejtohet në mënyrë dinamike nga ndalesa me çift rrotullues të plotë të motorit. Për shembull, modelet e bazuara në Pro Performance me fuqi të sistemit 150 kW mund t'ju çojnë nga 0 në 100 km/h në vetëm 8,5 sekonda. Asnjë ndërrim, pa vonesë - thjesht largohuni dhe përjetoni emocionin e pastër.

e-Sound

Kjo makinë tingëllon e re

Sa e qetë është një makinë elektrike varet tërësisht nga automjeti. Për ta bërë trafikun rrugor më të sigurt, ID.4 juaj është më i qetë nga brenda deri në një shpejtësi prej 30 km/h dhe mund të dëgjohet pak më qartë jashtë. Kjo e bën më të dukshme për këmbësorët. Përbërja futuriste thekson identitetin e saj vizionar dhe njëkohësisht ofron një zhurmë të krijuar artificialisht të automjetit si një tregues dëgjues i lëvizjeve elektrike pothuajse pa zhurmë për këmbësorët dhe çiklistët.

Pompë nxehtësie

Pompë nxehtësie në ID.4

Në ID.4 të re, plotësisht elektrike, një pompë nxehtësie opsionale siguron ngrohjen e brendshme me efikasitet të energjisë. Kjo kërkon më pak energji nga bateria. Përfitimi: deri në 30% më shumë gamë në dimër.

Më shumë

Dizajni

Pamja e jashtme

Funksionaliteti në formën e tij më të bukur

Një SUV urban me një koncept të shkëlqyeshëm të dizajnit dhe këndin e kthimit të një makine të vogël:

ID.4 e re tregon sa tërheqës mund të jetë elektromobiliteti. Me disqe të plota me formë të përkryer 18 inç ose opsionale 19 deri në 21 inç, mbajtëse tavani për bagazh shtesë, doreza që futen brenda derës për aerodinamikë të përmirësuar, drita opsionale 3D LED me sinjale dinamike dhe një tipar tjetër shumë të veçantë: një shirit drite opsional, i cili shtrihet në logon e ridizenjuar të Volkswagen në pjesën e përparme dhe të pasme.

Interior

Mirësevini në Hapësirën e Hapur

Pjesa e brendshme e ID.4 së re është krijuar në mënyrë aq inteligjente dhe bujare sa ju ofron juve dhe familjes tuaj një ndjenjë mbresëlënëse të hapësirës. Do ta vini re këtë sapo të hyni: shumë hapësirë për këmbët, një konsol qëndror i rregullueshëm dhe vende të rehatshme, opsionalisht me rregullim elektrik dhe funksion të kujtesës. Ekziston gjithashtu një ekran qëndror me prekje, me madhësi deri në 30.5 cm (12 inç) dhe një timon shumëfunksional me kontrolle. Ndriçimi i ambientit në ngjyrat tuaja të zgjedhura nënvizon karakterin e sallonit. Së bashku me tavanin panoramik opsional, ju mund të shijoni një udhëtim të relaksuar. 

Ndriçimi i ambientit

Dritë për çdo gjendje shpirtërore

Jepini ID.4 tuaj shumë personalitete. Zgjidhni midis dhjetë ngjyrave standarde (opsionale janë 30 ngjyra të mundshme) dhe bëjeni sallonin e brendshëm të ndriçojë. Ndriçimi i ftohtë ose i ngrohtë - është në dorën tuaj.

Përshëndetje

Ju përshëndes personalisht

ID.4 e re mund t'ju njohë. Sapo t'i afroheni me çelësin e automjetit tuaj me sistemin e mbylljes opsionale pa çelës "Keyless Access", makina juaj ju përshëndet duke ndezur feneret me dritat IQ.LIGHT-LED-Matrix. Në mënyrë që të shkoni te automjeti juaj nga dera e shtëpise dhe mbrapsht, funksionet "Leaving home"- dhe "Coming home"" ndriçojnë rrugën me një projeksion të dritës. Drita ID. Light interaktive ju mirëpret brenda, përpara se tingulli i ndezjes së makinës t'ju shtojë deshirën për t'u nisur. Kur largoheni nga ID.4, ajo ju thotë lamtumirë me një sinjal drite dhe tingull.

Dizajni i ngjyrave

Thjesht i pakrahasueshëm

Me paketën opsionale Exterieur Style, ID.4 ju ofron shumë hapësirë për të shkëlqyer nga jashtë, për shembull me ngjyrën tuaj të preferuar. Karakteristikë e veçantë: bojë metalike opsionale sipas zgjedhjes suaj, me tavan të zi, si dhe kornizë tavani argjendi. Një kombinim ngjyrash që luan me kontrastet. Ashtu si vetë ID.4.

Komfort

Tavan panoramik

Pamje qiellore

Me sipërfaqen e madhe prej xhami që shtrihet pothuajse në të gjithë gjerësinë e tavanit, tavani panoramike prej xhami opsionale tërheq shikimet. Edhe më e bukur është pamja e papenguar e qiellit. Xhami termik me ngjyrë gjithashtu siguron temperatura të këndshme. Drita e diellit, të cilën mund ta kontrolloni me lehtësi duke përdorur kontrollin e zërit, për shembull, mbron nga rrezet e diellit të forta. Thuaj "Përshëndetje ID. Më trego yjet" dhe mbulesa e tavanit do të hapet.

Realiteti i stimuluar me anë të ekranit projektues

Navigim inovator

Me sipërfaqen e madhe prej xhami që shtrihet pothuajse në të gjithë gjerësinë e tavanit, tavani panoramike prej xhami opsionale tërheq shikimet. Edhe më e bukur është pamja e papenguar e qiellit. Xhami termik me ngjyrë gjithashtu siguron temperatura të këndshme. Drita e diellit, të cilën mund ta kontrolloni me lehtësi duke përdorur kontrollin e zërit, për shembull, mbron nga rrezet e diellit të forta. Thuaj "Përshëndetje ID. Më trego yjet" dhe mbulesa e tavanit do të hapet.

ID.Light

Komunikim përmes dritave

Me ndihmën e ID. Light, ID.4 juaj gjithashtu komunikon vizualisht dhe, së bashku me sistemin e navigimit, ju ndihmon të kaloni trafikun më të qetë. Makina ju përshëndet dhe përkthen informacionet nga sistemet tuaja të informacionit dhe argëtimit në sinjale të lehta që ju drejtojnë nëpër trafik në një mënyrë më të relaksuar. Sapo të përdorni kontrollin e zërit, do të merrni reagime mbi zërin tuaj përmes ID. Light. Dhe kur largoheni nga ID.4, ID. Light ju thotë lamtumirë me një përshëndetje lamtumire - me sinjale drite.

Asistenti zanor

Thuajini "Hello" ID.4 tuaj

Mos lejoni që të hutoheni nga butonat ose çelsat gjatë drejtimit. Mbani sytë në rrugë dhe përdorni kontrollin intuitiv të zërit për të kontrolluar lehtë p.sh. radio, sistemi opsional i navigimit ose telefoni juaj. Thjesht thuaj "Hello ID". - dhe sistemi do t'ju kuptojë.

Keyless Access

Një hyrje e rehatshme

Falë opsionit opsional "Keyless Access" ID.4 gjithashtu njeh çelësin e automjetit tuaj në xhep dhe hapet sapo dora juaj afrohet te doreza e derës. Falë opsionit "Easy Open & Close", një lëvizje e vogël e këmbës suaj poshtë pjesës së pasme të automjetit është e gjitha që duhet për të hapur ose mbyllur derën elektrike. Siç mund ta shihni, shumë gjëra bëhen më të lehta me teknologjitë inovative.

Seti i montimit për tërheqjen e rimorkios

E përshtatur për pajisjet tuaja

Profesioni juaj kërkon shume transport? Nuk ka aspak problem për ID.4: Seti opsional i montimit për tërheqjen e rimorkios eshtë krijuar për ngarkesa deri në 750 kg (pa frenim) ose 1000 kg4) (me frenim) Kur nuk keni nevojë për setin e montimit për tërheqjen e rimorkios, mund ta palosni atë nën parakolp vetëm në disa hapa të thjeshtë në mënyrë që të mos jetë më e dukshme.

Edhe më shumë për ID.4

ID.4 Karakteristika

IQ.DRIVE

Lidhshmëri

Kthim prapa

Infotainment

A jeni gati për lëvizjen elektrike?

Shkarko në Google Play Store

Shkarko në App Store

 

Duke përdorur aplikacionin tonë të ri Volkswagen EV Check, mund të analizoni zakonet tuaja të drejtimit dhe të zbuloni nëse jeni gati për lëvizshmëri elektrike dhe cili nga automjetet elektrike të Volkswagen është më i miri për ju.

Profili juaj personal do t'ju tregojë se si do të ishte të drejtonit ID.4, sa larg do të mund të shkonit, sa do të kushtonte, ku janë stacionet më të afërta të karikimit dhe sa kohë do të zgjaste karikimi.

Disclaimer ID.4/ID.5 UNECE:

Për shkak të situatës aktuale të furnizimit me gjysmëpërçuesit dhe prapambetjen ekzistuese të porosive, supozojmë se ne nuk do të jemi në gjendje të dorëzojmë ID.4 Pro 4Motion, ID.4 GTX dhe ID.5 GTX para tremujorit të parë të vitit 2024. Sipas tonës planet aktuale, ne tashmë do të prodhojmë ID.4/ID.5 në versionin e tij të zhvilluar më tej në këtë kohë. Si rezultat, në kohën e dorëzimit tuaj, ne nuk mund të dorëzojmë më automjetin e treguar në konfigurator ose kontratë në ditën e porosisë tuaj, por modeli i zhvilluar tashmë më tej i ID.4/ID.5. Si pjesë e këtyre zhvillimeve, ndryshimet e mëposhtme mund të ndodhin për ID.4 Pro 4Motion, ID.4 GTX dhe ID.5 GTX: Rritja e energjisë elektrike maksimale, Shënim: Kjo mund të rezultojë në një vlerësim më të lartë të sigurimeve; përmirësimi i vlerave të nxitimit; Përmirësimi i gamës maksimale elektrike (WLTP); Përmirësimi i fuqisë së ngarkimit në KW për karikimin e DC; Materiali i tapiceri i ID -së. Rrotat drejtuese prej lëkure mund të zëvendësohen nga një kopje lëkure me cilësi të lartë.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team