Përdorni qendrën e kontrollit pa buton.

Innovision Cockpit

Për herë të parë në një Volkswagen, grupi i instrumenteve dixhitale të kontrollit, i ashtuquajturi Digital Cockpit, së bashku me ekranin e sistemit të info-argëtimit, vendosen prapa një paneli xhami të lakuar ("ekran i lakuar"): Innovision Cockpit i orientuar drejt shoferit. Mundësia e kontrollit nëpërmjet prekjes, zërit dhe gjesteve siguron lehtësinë maksimale të përdorimit, duke eliminuar nevojën për rrotullat mekanike, çelësat dhe butonat. Zona e madhe e ekranit përdoret për të shfaqur shumë funksione me grafikë tërheqës dhe me animime. Në pamjen kryesore mund të vendosni foton tuaj dhe funksionet e preferuara. Mund të zmadhoni disa pamje, gjë e cila nuk është e mundur me spidometrat apo ekranet tradicionalë.

Në mënyrë specifike, Innovision Cockpit konsiston në Digital Cockpit, sistemin e info-argëtimit "Discover Premium", ndërfaqen telefonike "Business" me funksionin e karikimit induktiv për smartfonin tuaj dhe 4 porta USB. I integruar është sistemi Car-Net me App-Connect, me anë të të cilit mund të transferoni aplikacionet e smartfonit në ekranin e madh me prekje. Tre sistemet kryesore të suportuar: MirrorLink®, Apple CarPlay™ dhe Android Auto™. Krahas kësaj, pasagjerët mund të konfigurojnë sistemin e info-argëtimit nëpërmjet tabletit apo smartfonit ndërsa ju drejtoni automjetin. Kështu, falë "Volkswagen Media Control", është e mundur të përcaktoni programin e muzikës nga sedilja e pasme, apo të kontrolloni sistemin e navigimit nga sedilja e pasagjerit para. Për karikimin e pajisjeve celulare dhe transmetimin e të dhënave, keni në dispozicion porta USB-je në pjesën e përparme dhe atë të pasme.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë 18% TVSH dhe të gjitha taksat e aplikueshme në Republikën e Kosovës. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie. Faleminderit për mirëkuptimin.

Volkswagen points out that a number of Volkswagen ID. models produced in China have been imported to European markets through unofficial channels.

Despite inaccurate claims made by unauthorized resellers, those Volkswagen ID. models which are offered do not come with an international warranty. Additionally, all service and maintenance requirements including warranty and goodwill cannot be undertaken by authorized dealers or any service facility approved by Volkswagen. Furthermore, Volkswagen and the respective importer cannot provide the customers with Volkswagen Genuine Parts for models which are purely sold in China like Volkswagen ID.6.

Customers who do choose to buy through these unofficial channels should do so knowing that in addition to a lack of servicing, warranty and spare parts supply, the vehicles come with a software version intended for another market. Similar to warranty and servicing, this cannot be supported by Volkswagen dealers. In addition, those unauthorized imported ID. models were built for Chinese market conditions only. Thus, they are not homologated for other markets and adapted to specific market requirements and do not have an European type approval and Certificate of Conformity (CoC).

Volkswagen and the official importer remain committed to customers and therefore we strongly encourage customers to exercise the utmost caution and rethink purchasing a Volkswagen ID. model through unofficial channels. We recommend customers to visit authorized dealers to explore the latest range of available Volkswagen products that are officially released for sale in the specific market and come with the established warranty and servicing support. Volkswagen and the authorized importer will be happy to arrange contact with authorized dealers.

Mbyll
Menu
Mbylle menunë
Start Video

Tani pranë partnerin tuaj të Volkswagen Touareg i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team