IQ.LIGHT

Dritë me IQ.

Fenerët opsionalë me matricë LED-IQ.LIGHT shkëlqejnë gjatë udhëtimit falë rregullimit dinamik të dritave të gjata pa verbuar të tjerët.¹ Pavarësisht nëse është ditë apo natë, dhe në çdo kusht klimaterik: Fenerët përshtaten idealisht me situatën përkatëse të drejtimit. Kanë edhe pamje tepër të mirë, po ashtu. Një tjetër efekt i këndshëm: Sapo t'i afroheni ID.3 tuaj, do t'ju shkelë syrin me fenerët e tij matricë, që e bëjnë atë të ngjajë thuajse njerëzor. Kjo e bën edhe më simpatik.

Lane Assist

ID.3 juaj qëndron në korsinë e vet

Gjatë udhëtimeve monotone mund të ndodhin ndonjëherë situata të rrezikshme. Këtu hyn në lojë opsioni "Lane Assist": Nisur nga një shpejtësi prej 60 km/h, mund të kuptojë nëse automjeti është duke dalë pa dashje nga korsia e tij.¹ Me ndihmën korrigjuese në timon, mund të kthejë vëmendjen tuaj në atë çka po ndodh.¹

ACC

Shumë trafik? Pa stres.

Sistemi opsional i kontrollit automatik të distancës ACC ju ndihmon të ruani një shpejtësi maksimale3 të paracaktuar nga ju dhe një distancë minimale me automjetin përpara. Kështu, ID.3 juaj mund t'ju përmendë e të frenojë automatikisht dhe të riniset.1

//1// Brenda kufijve të sistemit. Drejtuesi duhet të jetë i gatshëm të tejkalojë sistemin e asistencës në çdo kohë dhe nuk çlirohet nga përgjegjësia për të drejtuar automjetin me kujdes. //2// Në bashkëpunim me sistemin opsional të mbylljes e ndezjes pa çelës "Keyless Advanced" //3// deri maksimumi 210 km/h

Mbyll
Menu
Mbylle menunë

ID.3 i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team