Radio

Një përvojë më e mirë dëgjimi

Një radio që e bën çdo udhëtim më të gjallë. Qoftë me muzikë apo informacion emocionues. Sistemi i gjithanshëm, opsional i navigimit Discover Pro ju mundëson të përdorni shërbimet online celulare We Connect Start dhe të shijoni marrjen e radios dixhitale të pastër kristal mbi DAB+. Smartphone juaj ruhet në mënyrë të sigurtë në ndarjen e integruar të ndërfaqes së telefonit celular Comfort, ku mund të karikohet në mënyrë induktive.

Udhëtim parashikues

Radio bëhet navigacion

Zgjatja e navigimit për radion tuaj: sistemi i navigimit vetë-mësues kujton destinacionet e përdorura shpesh dhe rrugët e preferuara. Edhe pa hyrë sërish në destinacionin tuaj, sistemi analizon rrugët në sfond, ju informon për ndërprerjet e trafikut dhe sugjeron rrugë alternative.

Map update

Përditësimi i hartës në internet – Gjithmonë i përditësuar

Në ID.4 të re, ju mund t'i mbani pa mundim hartat tuaja të navigimit të përditësuara: disa herë në vit, do të gjeni përditësimet më të fundit në bazën tonë të të dhënave. Në dispozicion pa pagesë dhe me seksione të përditësuara të hartave nga rajonet ku udhëtoni shpesh. Sistemi i informacionit argëtues në ID. përditëson materialin e hartës automatikisht dhe në intervale të rregullta. Kur udhëtoni në zona të reja, përditësimet e reja zbulohen dhe instalohen në sfond. Gjithçka që ju nevojitet është një kontratë We Connect Start në mënyrë që të jeni të lidhur me internetin.

Mbyll
Menu
Mbylle menunë

100% SUV, 100% elektrik ID.4 i ri

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team