Bashkëpunim eficent.

Plug-in-Hybrid.

Passat GTE (konsumi i karburantit në l/100 km: i kombinuar 1,8-1,7; konsumi i energjisë elektrike në kWh/100 km: i kombinuar 13,9-13,4; emetimet CO2 në g/km: i kombinuar 40-38, klasa e eficencës: A+)1 është një Plug-in-Hybrid. Mbështetet nga një motor elektrik dhe një agregat TSI. Kështu mund të shijoni të gjitha avantazhet e mobilitetit elektrik, pa kompromis.

Niseni Passat GTE në regjimin elektrik pa zhurmë dhe emetime, kur funksionon vetëm motori elektrik. Falë përshpejtimit linear, një moment force prej 400 Nm është menjëherë e disponueshme. Nëse aktivizoni regjimin GTE që nga fillimi, kur ndizet edhe motori me djegie, Plug-in-Hybrid arrin një përshpejtim nga 0 - 100 km/h në vetëm 7,6 sekonda (limuzinë: 7,4 sekonda).

Kur arrini një shpejtësi prej 140 km/h, agregati TSI mbështet motorin elektrik dhe Passat GTE kalon në regjimin hibrid. Kjo ju mundëson të kapni shpejtinë më të lartë të tij prej 225 km/h.

Aktivizoni regjimin GTE me anë të butonit përkatës, kombinoni fuqinë e kombinuar të të dy motorëve. Kjo gjithashtu rezulton në një performancë sistemi prej 160 kW (218 kf), moment force maksimale prej 400 Nm si dhe mundësinë me "Boosten" për nxjerrë performancën e fundit të Passat GTE.

 

Të dhënat mbi distancën, konsumin dhe emetimet janë vlera të parashikuara.

Automjetet e paraqitura në këtë prezantim mund të ndryshojnë në disa detaje nga programi faktik i porosive në Austri. Në disa raste, ka pajisje të veçanta që vijnë me çmim shtesë. Të gjitha çmimet janë udhëzuese, jo detyruese e të pa negociueshme që përfshijnë 18% TVSH dhe të gjitha taksat e aplikueshme në Republikën e Kosovës. Për të lehtësuar leximin e teksteve, kemi zgjedhur formën mashkullore ose femërore të fjalëve personale. Kjo në asnjë mënyrë nuk nënkupton diskriminim me bazë gjinie. Faleminderit për mirëkuptimin.

Volkswagen points out that a number of Volkswagen ID. models produced in China have been imported to European markets through unofficial channels.

Despite inaccurate claims made by unauthorized resellers, those Volkswagen ID. models which are offered do not come with an international warranty. Additionally, all service and maintenance requirements including warranty and goodwill cannot be undertaken by authorized dealers or any service facility approved by Volkswagen. Furthermore, Volkswagen and the respective importer cannot provide the customers with Volkswagen Genuine Parts for models which are purely sold in China like Volkswagen ID.6.

Customers who do choose to buy through these unofficial channels should do so knowing that in addition to a lack of servicing, warranty and spare parts supply, the vehicles come with a software version intended for another market. Similar to warranty and servicing, this cannot be supported by Volkswagen dealers. In addition, those unauthorized imported ID. models were built for Chinese market conditions only. Thus, they are not homologated for other markets and adapted to specific market requirements and do not have an European type approval and Certificate of Conformity (CoC).

Volkswagen and the official importer remain committed to customers and therefore we strongly encourage customers to exercise the utmost caution and rethink purchasing a Volkswagen ID. model through unofficial channels. We recommend customers to visit authorized dealers to explore the latest range of available Volkswagen products that are officially released for sale in the specific market and come with the established warranty and servicing support. Volkswagen and the authorized importer will be happy to arrange contact with authorized dealers.

Mbyll
Menu
Mbylle menunë

Passat GTE i ri.

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team