Menu
Mbylle menunë

T-Roc i ri

Karakter i fortë me elementë të rinj

Karakter i fortë me elementë të rinj

T-Roc i ri

Karakter i fortë me elementë të rinj

Forma e re e besimit

Me dizajnin e saj të mprehtë të jashtëm, nivelin e ri të cilësisë dhe dizajnit në brendësi dhe karakteristikat teknike të përmirësuara, T-Roc i ri nxjerr vetëbesim.

Forca vjen nga brenda

Më shumë

Karakter i fortë me elementë të rinj

Më shumë

Shoqëruesi juaj i dobishëm i udhëtimit

Më shumë

Pamja e jashtme dhe brendshme

Paketa e dizajnit në stilin e zi

Thekse elegante në të zezën e përjetshme

Paketa e dizajnit Black Style, e disponueshme për T-Roc Style dhe R-Line të re, e bën automjetin tuaj edhe më ekskluziv. Thekset elegante dhe detajet mbresëlënëse në të zezën e përjetshme ju japin një përshtypje të asaj që ju pret në brendësinë e gjerë.

- Pasqyrat e jashtme, shiritat e zbukurimit në pjesën e përparme dhe anash, zbukurimi i tubit të fundit të lyer me ngjyrë të zezë
- Kangjella e çatisë në të zezë
- Rrota aliazhi 18 inç Grange Hill1 me lyerje të zezë
- Shtyllat C me tablo me pamje karboni2
- Xhamat anësore dhe të pasme të errëta
- Titulli i zi
- E zezë dekorative me shkëlqim
- Korniza të zeza rreth ndenjave në anët e shoferit dhe pasagjerit të përparmë dhe rreth sistemit të informacionit argëtues

Më shumë për "Black Style".

Paketi I ndriçimit

Një vështrim i sigurt

Nga përpara në pjesën e pasme, T-Roc i ri bën përshtypje me dizajnin e tij të ri të dritës. Dritat karakteristike LED gjatë ditës dhe grupet moderne, të errëta të dritave të pasme tërheqin vëmendjen nga një distancë. Si opsion, grila e ndriçuar e radiatorit i jep pjesës së përparme të mrekullueshme një pamje të veçantë. Dy pika të tjera kryesore: ndriçimi i sfondit në pjesën e përparme në brendësi dhe një projeksion logoje me nënshkrimin SUV, i cili ndriçon zonën e hyrjes si një efekt tërheqës kur hapen dyert e përparme. Grupet e dritave të pasme të kuqe të errët ofrojnë një përfundim modern dhe janë gjithashtu opsionalisht të disponueshëm me sinjale kthese dinamike, ku një shirit i animuar i dritës vepron si një tregues drejtimi.

Ulese ergoaktive

Vendi më i mirë është i rezervuar për ju

Uluni dhe shijoni udhëtimin në ulesen opsionale ergoActive. Mund ta përshtatni lehtësisht me shtatin tuaj. Kjo lehtëson tendosjen në shpinë dhe siguron rehati dhe relaksim të lartë në ulje. Nga linja e pajisjeve T-Roc Style, ulesja ergoActive ka tapiceri ArtVvelours dhe është e pajisur me një mbështetje elektrike mesit me funksion masazhi. Kjo do të thotë që edhe udhëtimi për në punë bëhet një shëtitje mirëqenieje. Ulesja ergoActive ofron gjithashtu:

- Ngrohje e integruar e ulesve
- Mbështetje e rregullueshme e këmbëve

Timon shumëfunksional

Gjithçka ka të bëjë me ju

Me timonin shumëfunksional, ju jo vetëm që kontrolloni T-Roc-in e ri, por edhe radion, media playerin, kontrollin zanor, telefonin dhe pamjen e grupit të instrumenteve të kabinës dixhitale. Në linjat T-Roc Life and Style, ai mund të ngrohet opsionalisht dhe krijon një ambient ekskluziv me mbulesën e tij elegante prej lëkure. Dhe nëse zgjidhni specifikimin T-Roc R-Line, ju pret timoni shumëfunksional Sport me ngrohje opsionale, duke përfshirë funksionin e prekjes.

Klima

Ju pergjigjet

Sistemi opsional i ajrit të kondicionuar Air Care Climatronic në T-Roc të ri siguron një klimë të këndshme gjithëpërfshirëse. Kontrolli dhe ekranet tani janë dixhitalizuar dhe janë të aksesueshme nëpërmjet një ekrani me prekje me prekjen e gishtit, duke e bërë funksionimin jashtëzakonisht intuitiv dhe duke i dhënë kabinës një pamje veçanërisht moderne. Brazdat funksionale udhëzuese sigurojnë gjithashtu funksionim të lehtë dhe të përshtatshëm gjatë vozitjes. Kjo do të thotë se temperatura e përsosur është vetëm një prekje larg.

Rrota

Duket mirë për ju: gama e rrotave T-Roc

Ju vendosni se cili kombinim buzë rrota/goma e plotëson më mirë pamjen ekspresive të T-Roc të ri. Si ju pëlqejnë rrotat e aliazhit 19-inç Misano të prera me diamant1 për T-Roc Style dhe R-Line, për shembull? Jemi të sigurt që do të bëni zgjedhjen e duhur.

Galeria e rrotave

Lidhshmëria dhe infoargëtimi

Digital Cockpit

Mbani sytë nga gjëja më e rëndësishme: rruga

Kabina standarde dixhitale përmbledh të gjitha informacionet e rëndësishme për ju në T-Roc të ri në një ekran me ngjyra 20,3 cm (8 inç) me grafikë tërheqëse. Duke përdorur timonin shumëfunksional, mund të përdorni me lehtësi funksione të tilla si audio, telefoni ose sisteme ndihmëse nëpërmjet grupit të instrumenteve gjatë drejtimit. Gjithashtu mund ta pajisni opsionalisht T-Roc tuaj me Digital Cockpit Pro1. Me një ekran me rezolucion të lartë 26,04 cm (10,25 inç), ai ofron një gamë të gjerë opsionesh për konfigurime individuale dhe ekrane shtesë, si p.sh. një ekran hartash navigimi direkt pas timonit.

Radio

Gjithmone lider edhe me muzike

A ju pëlqen të dëgjoni muzikë gjatë vozitjes? Dhe a ju pëlqen gjithashtu të dini se çfarë po ndodh në botë kur jeni në rrugë? Sistemi pionier i info-argëtimit është i vetëkuptueshëm në T-Roc. Cilin sistem do të dëshironit?

Më shumë rreth radios dhe navigimit

Sistemi i zerimit beats

Lërini grupet tuaja të preferuara të japin një koncert në ajër të hapur

A ju pëlqen të rrisni volumin ndonjëherë? Me sistemin opsional të zërit 300 vat nga Beats by Dr. Dre, ju merrni një përvojë tingulli në bord që mund ta shihni dhe ndjeni. Gjashtë altoparlantë të nivelit të lartë të përshtatur në mënyrë perfekte sigurojnë tingull të shkëlqyeshëm në çdo ndenjëse dhe nën-vuferi shtesë dërgon tingullin e tij tepër të thellë të basit direkt në gropën e stomakut tuaj pa ndonjë animacion të madh. Gjithçka kontrollohet nëpërmjet sistemit tuaj të informacionit argëtues1, i cili tashmë ju mirëpret me një ekran Beats by Dr. Dre kur hipni në makinë.

Lidhshmëria

Me shume se bits dhe bytes

Ofertat e lidhjes nga Volkswagen ju japin më shumë komoditet dhe argëtim. Lidhja e T-Roc tuaj me internetin dhe smartfonin tuaj ju sjell në destinacionin tuaj më të relaksuar - gjithçka që duhet të bëni është të vozitni vetë.

Më shumë

IQ.DRIVE & Teknologji

IQ.DRIVE - sistemet tona të ndihmës

T-Roc i ri lëviz me sistemin e paralajmërimit të nisjes nga korsia "Lane Assist" si standard. Gjithashtu përfshihet gjithmonë sistemi i frenimit emergjent "Front Assist", i cili mund të njohë këmbësorët dhe automjetet dhe mund të frenojë automatikisht në rast emergjence për të zvogëluar ashpërsinë e aksidentit ose - në rastin ideal - për të shmangur një aksident. 1 Me kërkesë, T-Roc Cabriolet i ri mund të pajiset me sisteme ndihmëse shtesë, si "IQ.DRIVE Travel Assist".²

IQ.DRITA

Dritë inteligjente

Pavarësisht nëse jeni jashtë dhe rrotull gjatë ditës ose natës ose në mot të keq, fenerët matricë LED IQ.LIGHT, opsionalisht të disponueshëm nga linja e pajisjeve T-Roc Style lart, sigurojnë shikueshmëri më të mirë. Ndërkohë që Ndihma Dinamike e Dritës ndihmon në ndriçimin parashikues të rrugëve gjarpëruese dhe siguron që trafiku që vjen nga përballja të mos verbohet edhe kur fenerët e rrezeve kryesore janë aktiv1, segmentet individuale LED të sistemit të ndriçimit të teknologjisë së lartë sigurojnë shpërndarje më të mirë të dritës me aktivizimin dhe çaktivizimin specifik në varësi të situata e vozitjes. Kjo jo vetëm që mund të rrisë sigurinë tuaj, por edhe të përdoruesve të tjerë të rrugës.

Hapja dhe mbyllja e lehtë

Ndihmësi i përditshëm për ngarkim të lehtë

I keni përsëri duart plot me bagazhe? Tani mund ta hapni dhe mbyllni lehtësisht ndarjen e bagazhit të T-Roc të ri me këmbën tuaj. Me paketën opsionale Easy Open & Close, sistemi Accessless Keyless njeh çelësin e automjetit në xhepin tuaj. Mjafton vetëm një lëvizje e vogël poshtë pjesës së pasme - dhe kapaku elektrik i bagazhit hapet ose mbyllet automatikisht. Siç mund ta shihni, teknologjitë inovative i bëjnë shumë gjëra më të lehta në jetën e përditshme.

Sistemi proaktiv i mbrojtjes së pasagjerëve

Përgjigju ndaj emergjencave përpara se ato të bëhen serioze

Sistemi opsional i mbrojtjes proaktive të pasagjerëve mund të zbulojë situata të pasigurta ku aksidentet janë të mundshme dhe automatikisht të marrë masa paraprake në varësi të situatës.1
- Dritaret dhe çatia e diellit rrëshqitëse janë të mbyllura vetëm me një hendek të vogël për të optimizuar efektin e airbagëve
- Rripat e përparmë të sigurisë janë shtrënguar me shpejtësi për të frenuar në mënyrë të sigurt shoferin dhe pasagjerin e përparmë- Dritat e rrezikut janë aktivizuar

Infomaterial për T-Roc

Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team